plen

Pole golfowe

REGULAMIN POLA

 1. Do korzystania z pola golfowego uprawnieni są Członkowie Klubu, którzy w danym roku kalendarzowym uiścili opłatę eksploatacyjną zgodną z obowiązującym cennikiem oraz Golfiści którzy opłacili green fee w recepcji Klubu.
 2. Przed wejściem na pole do gry w golfa zobowiązuje się graczy do zapoznania z regulaminem pola i zasadami bezpieczeństwa.
 3. Każde wejście na pole golfowe musi być zgłoszone w recepcji, zarówno przez Członków jak i Gości Klubu. Bilet potwierdzający tee time należy przymocować do wózka lub torby w taki sposób, aby był on z daleka widoczny dla Marshala.
 4. Wszystkie osoby korzystające z pola do gry w golfa zobowiązane są do posiadania Zielonej Karty – uprawnień do gry w golfa lub aktywnej Karty Handicapowej. Wyjątek stanowią te osoby, które wraz z klubowym nauczycielem golfa korzystają z pola w celach szkoleniowych.
 5. Start z 10 tee możliwy jest wyłącznie po zgłoszeniu w Recepcji Klubu oraz po uzyskaniu zgody Marshala. Grupa startująca z 10 tee ma obowiązek przepuszczania wszystkich graczy (nawet pojedynczych), którzy zaczęli grę z 1 tee.
 6. Rozpoczynanie gry z innych tee jest zabronione, za wyjątkiem przypadku dołączenia do grającej już grupy, gdy liczy ona mniej niż 4 graczy.
 7. Należy unikać wszelkiej zwłoki w grze - zawodnicy grający wolniej, przed którymi znajduje się luka w postaci wolnego dołka, mają obowiązek przepuścić grupę czekającą za nimi.
 8. Grupa, w której jeden z graczy zgubił piłkę i istnieje możliwość, że szybko jej nie znajdzie, ma obowiązek niezwłocznie przepuścić następną grupę.
 9. Pojedynczy gracz lub dwoje graczy nie ma pierwszeństwa na polu golfowym. Nie mogą oni żądać przepuszczenia przez grającą prawidłowym tempem grupę 3-4 osobową pomimo tego, że grają szybciej od tej grupy.
 10. W jednej grupie może grać maksymalnie 4 graczy.
 11. W weekendy lub święta, przy dużym obłożeniu pola, recepcja lub Marshal mogą łączyć graczy w grupy 4-osobowe.
 12. Gracze powinni zwrócić uwagę na bezpieczeństwo innych zawodników oraz pracowników greenkeepingu pracujących na polu golfowym.
 13. Nie należy grać zanim zawodnicy idący przed grupą nie zejdą na odległość gwarantującą im bezpieczeństwo.
 14. Wózki samojezdne (meleksy) – nie wolno wjeżdżać w rough, do bunkrów, na tee oraz w obszar 5 metrów od krawędzi greenu. Nie wolno przejeżdżać pomiędzy greenem a bunkrami, wykonywać gwałtownych manewrów hamowania lub zakręcania powodujących niszczenie darni. Wózkiem mogą jeździć maksymalnie 2-osoby. Kierowca wózka musi być osobą pełnoletnią.
 15. Zabrania się:
  • wykonywania zamachów próbnych na tee uszkadzających darń;
  • gry na polu piłkami z driving range;
  • gry na polu bez ważnego biletu z potwierdzonym czasem startu;
  • głośnego zachowania przeszkadzającego innym graczom, a w szczególności przeklinania;
  • wprowadzania na teren obiektu psów;
  • zaśmiecania pola golfowego, a w tym wyrzucania niedopałków papierosów na trawę lub do hazardów pod rygorem wyproszenia z pola przez Marshala.
 16. Potrzeby fizjologiczne należy załatwiać w miejscach wyłącznie do tego wyznaczonych.
 17. Na terenie pola golfowego obowiązuje strój golfowy:
  • koszulka typu polo lub inna z kołnierzykiem,
  • buty golfowe lub inne obuwie sportowe na płaskiej podeszwie,
  • zakaz gry w dżinsach, dresach i szortach oraz w butach z metalowymi kolcami, na obcasie lub z protektorem.
 18. Każdy z graczy zobowiązany jest mieć ze sobą pitchfork. Marshal ma   prawo prosić o okazanie pitchforka w dowolnym momencie podczas rundy.
 19. Wszystkich grających na polu obowiązuje etykieta gry w golfa oraz aktualne międzynarodowe przepisy Reguł Gry w Golfa R&A i przepisy lokalne. Marshal ma prawo, po uprzednim zwróceniu uwagi, wyprosić z pola każdego gracza, który nie naprawia divotów, pitchmarków na greenie, nie grabi bunkrów, nie posiada ważnego biletu z rezerwacją tee time, rażąco łamie etykietę golfa lub nie stosuje się do postanowień niniejszego regulaminu, bez zwrotu opłaty za green fee.
 20. Właściciel pola „Tokary Golf” Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za kradzieże wszelkiego rodzaju mienia i urazy. Gra odbywa się na własne ryzyko i odpowiedzialność.

 

REGULAMIN DRIVING RANGE

 

 1. Piłki raz wybite nie mogą być zbierane przez graczy w celu ponownego ich użycia do treningu.
 2. Obowiązuje całkowity zakaz:
  • Wynoszenia piłek treningowych poza obszar driving range’u,
  • Zbierania piłek leżących poza driving range’m w celu użycia ich do treningu,
  • Wchodzenia na obszar wybitych piłek i ćwiczenia uderzeń piłkami tam leżącymi,
  • Odbijanie woodami jest dozwolone tylko z wyznaczonych miejscach   

REGUŁY LOKALNE